Kablosuz Rüzgar Ölçüm İstasyonu
(06332OV + 06410)
 
 

Sadece rüzgar yön ve şiddeti ölçülmünün yeterli olacağı uygulamalar için ideal çözümdür. (Rüzgar Postansiyeli Belirleme, Yelkencilik,...vs). 300 metre menzilden kablosuz olarak Vantage Pro2 Konsol’u veya WeatherEnvoy ile haberleşebilir. Vantage Pro2 (6152EU) veya VantagePro2 Plus İstasyonları (6162EU) ile birlikte kullanımında, anemometrenin kablosuz olarak Entegre Sensör Takımı’ndan (ISS) daha yüksek veya uzağa monte edilebilmesine olanak tanır.

Diğer tüm kablosuz Davis İstasyonlarında olduğu gibi, Standart Rölelerle (Repeater) veya Uzun Menzilli Röle (Yagi/Omni Anten Kombinasyonları) ile haberleşme menzili 1000-1500 metreye kadar çıkarılabilir. GSM Modem seçeniğiyle mesafe sınırı olmaksızın, bilgisayar vasıtasıyla istenilen yerden istasyonun verileri gerçek zamanlı olarak alınabilir.  

 

 

 

 


WeatherLink Yazılım ve Datalogger Paketi (6510 USB, 6510SER) dahil edilerek, sistemin herhangi bir arazide rüzgar değişimlerini kendi kendine kaydetmesi ve belirli periyotlarla istasyonun yanına gidilerek arşivlenmiş bu verilerin USB bağlantısıyla dizüstü bilgisayara aktarılması da mümkündür. (Vantage Pro2 Konsol’u veya WeatherEnvoy’un istasyonla birlikte arazide bir kutu içinde konuşlandırılması gerekir). Bu tür uygulama özellikle Rüzgar Türbini kurulması düşünülen arazilerde önceden yapılan Rüzgar Potansiyeli Belirleme çalışmaları için ideal çözümdür.

 
 

  TEKLİF İSTE

 

  BİLGİ AL

     

  

   DOKÜMANLAR
Anemometre İletim Kiti Kullanım Kılavuzu

Anemometre İletim Kiti Teknik Özellikleri

Anemometre İletim Kiti Kurulum Şemaları

     

 

 Geri

 Ürünler Ana Sayfa

İleri