WeatherLink® Yazılım ve Datalogger Paketi

(6510USB, 6510SER)

 

Vantage Pro2 ve Vantage Pro2 Plus istasyonlarının
ölçülen tüm değerlerini bilgisayar ortamına aktarmayı,
1 dakikadan 2 saate kadar değişen aralıklarla veri kaydetmeyi ve saklamayı sağlayan yazılım ve datalogger paketidir. Vantage Pro2 Konsolunun veya Weather Envoy’un arkasına bağlanan datalogger, PC’nize bağlı değilken de istasyondan gelen verileri almaya ve depolamaya devam eder. Datalogger’daki verileri bilgisayarınıza USB veya Seri Port üzerinden aktararak, WeatherLink Yazılımı ile değerlendirebilir, grafikler halinde görebilir ve arşivleyebilirsiniz. İstasyonunuzdan verileri 1, 5, 10, 15, 30, 60 veya 120 dakikalık aralıklarla dataloggera çekebilirsiniz. Seçeceğiniz aralığa göre datalogger, 6 aya kadar verileri üzerinde saklayabilir.

   

 

Geniş Raporlama İmkanı:
 

  Mevcut hava durumuna ilişkin verileri, bir bakışta, hazır hava durumu bülteninden görebilirsiniz.
  Verileri günlük, haftalık veya yıllık bazda grafikleyebilirsiniz.
 

Birden çok hava değişkenini aynı anda görerek aralarında mukayese yapabilirsiniz.

  Isıtma Gün Dereceleri (Heating Degree Days – HDD), Soğutma Gün Dereceleri (Cooling Degree Days – CDD ve fuel-oil gereksinimine dair özel raporları görebilirsiniz.
  Opsyionel sensörler ile Evapotranspirasyon (ET), yaprak ıslaklık, toprak nem, toprak sıcaklık, her bir cilt tipi için cilt yanığı riskleri ve güneş enerjisine ilişkin raporları görebilirsiniz.
       
Hava Durumu Bilgisinin Paylaşımı:
 
 

WeatherLink programı ile, paketteki hazır HTML şablonları kullanarak meteoroloji istasyonunuza dair verileri gerçek zamanlı olarak internette yayınlayabilirsiniz.  

NASA ve NSF tarafından da destklenen, ilköğretim ve liselere yönelik uluslararası bir uygulamalı bilim/eğitim programı olan GLOBE (Çevre Yararına Küresel Öğrenme ve Gözlemler) Programı’na katılarak verilerinizi GLOBE’un websitesine gönderebilirsiniz.

 
       

 

WeatherLink Yazılım ve Datalogger Paketi USB ve Serial olmak üzere iki değişik bağlantı seçeneğine sahiptir. Ayrıca Mac OSX işletim sistemi versiyonu da bulunmaktadır. Paket; WeatherLink Yazılımı’nı içeren 1 adet CD, 1 adet Datalogger ve datalogger ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı sağlayan 2.4 m uzunluğunda bir ara kablodan oluşmaktadır.

Birden fazla istasyona dair verileri aynı bilgisayardan takip etmek için istasyon başına 1 adet WeatherLink Yazılım ve Datalogger Paketi temin etmeniz gerekmektedir.

 
 
WeatherLink Datalogger daha sonradan bilgisayara aktarılmak üzere 2560 arşiv kaydını sakyalabilir (arşiv aralığı başına bir 52-byte’lık kayıt). Arşiv kayıtları WeatherLink Datalogger’ın 128K kapasiteye sahip kalıcı belleğinde (non-volatile memory) saklanır ve bu kayıtlar VP2 Konsol veya Weather Envoy’da güç kaybı olsa dahi kaybolmaz.

Kullanıcı tarafınndan belirlenebilen 1, 5, 10, 15, 30, 60 ya da 120 dakikalık arşivleme aralıkları boyunca Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu tarafından ölçümlenen tüm değerlere dair maksimum, minimum, ortalama ve toplam değerler WeatherLink Datalogger’da kayıt altına alınır.
 

WeatherLink Datalogger’ın,
Arşivleme Aralıklarına göre
Kayıt Saklama Kapasitesi

 

Arşivleme
Aralığı
Kayıt Saklama Kapasitesi
1 Dakika 42 Saat
5 Dakika 8 Gün
10 Dakika 17 Gün
15 Dakika 26 Gün
30 Dakika 53 Gün
60 Dakika 106 Gün
120 Dakika 213 Gün
 

 

 

  

   DOKÜMANLAR
WeatherLink Kullanma Kılavuzu

WeatherLink Teknik Özellikleri

WeatherLink Kurulum Şemaları

Vantage Serial Protocol Dokümanları v2.1.0

WeatherLink Bilgisayarlar Arası Veri Taşıma Uygulama Notu


  Özel Amaçlı WeatherLink Yazılım Versiyonları
     
Ürünü İncele

Ürünü İncele

Ürünü İncele

     
Ürünü İncele

Ürünü İncele

Ürünü İncele

     
Ürünü İncele

Ürünü İncele

Ürünü İncele

 

 Sensörler

 Ürünler Ana Sayfa

Haberleşme