Eğitimde Davis Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonları

 
                 
 

Davis Meteoroloji İstasyonları (6152EU, 6162EU), dünya genelinde binlerce okulda, ilköğretimden lise seviyesine kadar tüm sınıflarda bilimsel çalışmaları ve müfredatı zengileştiren bir eğitim aracı olarak kullanılmaktadır.

 

Öğrenciler, oldukça kolay kullanım ve kurumulu sayesinde, Davis Meteoroloji İstasyonları’nı, meteorolojik veri ölçümü, veri elde etme ve arşivleme, hava raporlarını yayınlayabilecekleri web sitesi oluşturma gibi pek çok sınıf projesinde kullanabilmektedir.

 

 
                 
   

Davis Instruments’ın özel WeatherLink Yazılım ve Veri Toplayıcı (Datalogger) Paketi sayesinde, verilerin toplanma süresi aralığına göre, okulunuzun meteoroloji istasyonundan alınan günlük veriler yaz tatili boyunca da arşivlenebilmektedir. Bu verileri eğitim-öğretim sezonu başlangıcında istenilen bir zamanda herhangi bir bilgisayara aktarabilirsiniz.

Özel WeatherLink IP yazılımı sayesinde, meteoroloji istasyonundan aldığınız verileri gerçek zamanlı olarak internette yayınlayabilirsiniz.

 
                 
 

Okulunuz ve öğrencileriniz GLOBE Programı gibi uluslararası işbirliğiyle yürütülen  hava/çevre gözlem projelerine katılabilir, istasyonunuzdan aldığınız profesyonel hassasiyetteki verileri direkt olarak bu program kapsamında ana merkeze iletebilirsiniz. Davis Meteoroloji İstasyonları, otomatik olarak GLOBE Programı’na veri iletmek üzere tasarlanmıştır. 

 

 
                 
    Kablosuz Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu’nu (6152EU, 6162EU) okulunuzun herhangi bir yerine (tercihen çatısına) tripod vasıtasıyla monte edebilir, yine tripod vasıtasıyla istasyonu istediğiniz zaman seyyar kullanarak öğrencileriniz ile saha çalışmaları yapabilirsiniz. Kablosuz Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu 300 metere menzile sahip olup, okul arazinizin büyüklüğüne bağlı olarak, istasyonunuzun verilerini gerçek zamanlı olarak okul binanızdaki herhangi bir bilgisayara aktarabilirsiniz.  
                 
 

Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu ile okulunuzun yenilikçi teknolojilere olan yaklaşımını ortaya koyabilir, bu sistemi eğitim araçlarınızın arasına ekleyerek fark yaratabilirsiniz. Klasik analog meteorolojik ölçüm cihazlarıyla yapılan çalışmalarla karşılaştırıldığında, günümüz internet/bilgisayar çağında zamanının çoğu bilgisayar karşısında geçen öğrencilerin Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu ile yaptıkları çalışmalara daha hevesli yaklaştıkları görülmüştür.
 

 

 
 
 
 

Vantage Pro2 Meteoroloji İstasyonu ile okulunuzun yenilikçi teknolojilere olan yaklaşımını ortaya koyabilir, bu sistemi eğitim araçlarınızın arasına ekleyerek fark yaratabilirsiniz.

 
 
 
 
Globe Programı Nedir?
Globe Programı ve Davis Meteoroloji İstasyonları
 
   
                 

 Tarımda

 Uygulamalar Ana Sayfa

Globe Programı Nedir?