24-SAAT FAN ASPİRASYONLU RADYASYON SİPERİ


Davis Instruments Inc.’in patentli 24-Saat Fan Aspirasyonlu Radyasyon Siperi, sıcaklık ve nem ölçümlerinde maksimum hassasiyet sağlar. İlave güneş paneli ile çalışan fan motoru, sıcaklık ve nem sensörlerinin bulunduğu sensör haznesi içinde 7 gün / 24 saat boyunca hava sirkülasyonu sağlar.  Hava, sensörlerin etrafında 2.5 m/s hız ile sirküle eder.  Radyasyon etkisinin azaldığı gece koşullarında siper, güneş paneli yerine pille çalışmaya devam eder ve hava sirkülasyonu hızı 1.4 m/s’e düşer.

Uzak kuzey veya güney enlemlerinde yeralan bölgelerdeki ya da uzun süreler yoğun bulutlu hava koşullarının yaşandığı yerlerdeki kış sezonunda, fan motorunu çalıştırmaya ya da pili şarj etmeye yetecek kadar güneş ışığı alınamayabilir. Ancak bu tür koşullarda fan aspirasyonuna duyulan ihtiyaç da azalır. Yeterli güneş ışığı alındığında fan moturu hemen çalışmaya ve pil şarj olmaya başlar.

Davis Vantage Pro2 serisi meteoroloji istasyonlarının 6153EU ve 6163EU modellerine entegre bir sistemdir. Ayrıca satılmaz.

 
 

   

  DOKÜMANLAR

 

24 FanAsp.Rd.Sip.'li Vantage Pro2 Kullanım Kılavuzu  

 
 

 

GÜNDÜZ FAN ASPİRASYONLU RADYASYON SİPERİ (P/N: 07747)


Gündüz Fan Aspirasyonlu Radyasyon Siperi, radyasyon etkisini minimize etmek için aktif ve pasif aspirasyonu kombine eder. Güneş enerjisi ile çalışan siper, gündüz çalışırken, radyasyon etkisinin daha az olduğu gece kapanır. Herhangi bir yedekleme piline ihtiyaç duymaz.

24-Saat Fan Aspirasyonlu Radyasyon Siperi’nin yarısı maliyetle, onun %75’i etkinliğinde radyasyon etkisini azaltır. Sistem; fan, güneş paneli, ilave radyasyon siper plakaları ve montaj aparatlarından oluşur.

Gündüz Fan Aspirasyonlu Radyasyon Siperi, Vantage Pro2 (6152EU) veya  Vantage Pro2 Plus (6162EU) istasyonlarına  takılabilir.

 
 

   

  DOKÜMANLAR

 

Gündüz Fan Asp. Rad. Siperi Kullanım Kılavuzu  

Gündüz Fan Asp. Rad. Siperi Teknik Özellikleri  
 
 

 

RADYASYON SİPERİ (P/N: 07714)


Mevcut en etkili pasif siperdir. Sıcaklık veya Sıcaklık/Nem Sensörleri’ni güneş radyasyonundan ve diğer ısı yansımalarından korur. Maksimum hava akışı sağlayacak şekilde çoklu plaka yapısına sahiptir. Montajının kullanıcı tarafından yapılması gerekir. Sensör Montaj Kolu ile birlikte kullanılabilir ya da metal bir boruya veya ahşap bir yüzeye monte edilebilir.

Weather Wizard III istasyonu ile kullanılmaktadır.

 
 

   

  DOKÜMANLAR

 

Radyasyon Siperi Kullanım Kılavuzu  

5 Farklı Radyasyon Siperi Karşılaştırması  

 
 

  Diğer Kurulum Seçenekleri

VANTAGE PRO2 KONSOL/ALICI

İncele

WEATHER ENVOY İncele

UZATMA KABLOLARI

İncele

MONTAJ AKSESUARLARI

İncele
MUHAFAZALAR ve ISITICILAR İncele
GÜNEŞ ENERJİSİ KİTLERİ İncele

 Kurulum Ana Sayfa

 Ürünler Ana Sayfa

Bilgi Al