WEATHER ENVOY (P/N: 6316EU, 6316C)


Vantage Pro2 (6152EU, 6162EU), Kablosuz Sıcaklık/Nem (6382OV), Toprak Sıcaklık/Nem ve Yaprak Islaklık (6345OV) ve Kablosuz Rüzgar Ölçüm İstasyonlarının (6332OV) ölçtüğü verileri Vantage Pro2 Konsol/Alıcı’ya gerek duymadan bilgisayara aktarmaya yarar. Vantage Pro2 Konsol/Alıcı’nın gösterge paneli içermeyen versiyonu gibi çalışır.

Verilerin gerçek zamanlı ekranda görülmesine ihtiyaç duyulmadığı, istasyonun yanında konumlandırışmış datalogger’dan belirli periyotlarla veri alınmasının yeterli olduğu uygulamalar, ya da gerçek zamanlı verilerin Vantage Pro2 Konsol/Alıcı’nın ekranı yerine sadece bilgisayar üzerinden WeatherLink Programı ile takibinin istendiği uygulamalar için idealdir. Herhangi bir LCD ekranı olmadığı için arazi koşullarından Vantage Pro2 Konsol/Alıcı’dan daha az etkilenir.

 
 
 

Kablosuz ve kablolu modeli mevcuttur. Kablosuz modeler standart 300 metre mesafeden tüm kablosuz Davis meteroloji istasyonları ile haberleşebilir. Bu mesafe diğer haberleşme/erişim seçenekleri ile daha da artırılabilir.

Arkasına bağlanan datalogger cihazıyla ölçülen verilerin USB veya Seri Port üzerinden bilgisayara aktarılmasını sağlar. Herhangi bir Davis meteoroloji istasyonundan sınırsız sayıda Weather Envoy veri alabilir. Bir Weather Envoy 8 farklı Davis meteoroloji istasonundan veri alabilir.

 
Kablolu ve kablosuz modellerin her ikisi de 220 Volt adaptörle birlikte gelir. Arazi kullanımında güneş paneliyle de çalışabilir. Türkiye ve Avrupa uyumlu modeller EU versiyonudur.
 
 
Weather Envoy, Datalogger ve Bilgisayar
Bağlantı Şeması.
  Kablosuz Entegre Sensör Takımı (ISS) ile
Weather Envoy İletişim Şeması.
 

Arazide kablosuz istasyon kombinasyonu ile Weather Envoy kullanımı örneği.

 

  

   DOKÜMANLAR
Weather Envoy Kullanım Kılavuzu

Weather Envoy Teknik Özellikleri

Weather Envoy Kurulum Şemaları

   

 

 

  Diğer Kurulum Seçenekleri

VANTAGE PRO2 KONSOL/ALICI

İncele

UZATMA KABLOLARI İncele

MONTAJ AKSESUARLARI

İncele

MUHAFAZALAR ve ISITICILAR

İncele
RADYASYON SİPERLERİ İncele
GÜNEŞ ENERJİSİ KİTLERİ İncele

 Kurulum Ana Sayfa

 Ürünler Ana Sayfa

Bilgi Al